15 TEMMUZ'U UNUTMADIK

Tüm teşkilat mensuplarımız İstanbul’un 39 ilçesinde düzenlenen anma programı ve demokrasi nöbetine katıldı.

Teşkilat mensuplarımız şehitlerimizi yâd etti. İl Gençlik Kollarımız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla İstanbul’un 39 ilçesinde düzenlenen anma programı ve demokrasi nöbetine katıldı. Düzenlenen anma programında, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 2016’da gerçekleştirdiği darbe girişiminde şehit düşen 251 kahraman için mevlit okutuldu

. Mevlidin ardından 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua edildi. İl Gençlik Kolları Başkanımız Osman Tomakin öncülüğünde 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı ziyaret eden teşkilatımız, şehitlerimizin kabrini de ziyaret ederek dua etti. 

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİNE SAHİP ÇIKIYORUZ

39 İlçe Gençlik Kolları teşkilatımız, şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ziyaret etti. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişimini şiddetle kınayan teşkilatlarımız, şehit ailelerine ve gazilerimize minnet borçlarını dile getirdi. İlçe Gençlik Kolları teşkilatlarımız, AK gençliğin gazilerimizin ve şehitlerimizin emaneti ailelerinin her zaman yanında yer aldığını vurgulayarak 15 Temmuz gazileri ve şehitleri olmak üzere vatanın birliği ve bütünlüğü için şehadet şerbetini içen tüm kahramanlarımıza dua etti. 

BU MİLLET VAR OLDUKÇA DEMOKRASİ ATEŞİ SÖNMEYECEK!

15 Temmuz gecesi hürriyet aşığı bu millete zincir vurmaya çalıştılar ama başaramadılar. Milli irademizi ayaklar altına almak isteyenleri hüsrana uğrattık. Milletimiz o gece karşılık beklemeden harekete geçti. Türkiye, birliği ve beraberliğiyle vatan hainlerine geçit vermedi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün dördüncü yıl dönümüne özel hazırladığımız ve hain darbe girişimi ile akabinde yaşanan demokrasi destanını anlattığımız çizgi romanımızı, ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi İstanbul’umuzun tüm köşelerinde vatandaşlarımıza ulaştırdık. 7’den 70’e herkesin destanımızı öğrenmesi amacıyla hazırladığımız çizgi romanımız yüzyıllar boyunca nesilden nesile aktarılacak ve vatanına sevdalı bu millet var oldukça demokrası ateşi sönmeyecek.

Sarıyer İlçe Gençlik Kolları teşkilatımız, 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü dolayısıyla Sarıyerli vatandaşlara o gecenin kahramanlık ruhunu anlatan kitapçık dağıttı. 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü dolayısıyla Sarıyer Gençlik Kollarımız sahada vatandaşlarımızla buluştu. Vatandaşlarımıza o geceyi anlatan teşkilat mensuplarımız ilçe halkına bilgilendirici kitapçıklar dağıttı. Sarıyerli vatandaşlarımız, parkta, bahçede iş yerlerinde dağıtılan kitapçıkları okuyarak, o geceyi bir kez daha hatırladı. Vatandaşlarımız Sarıyer Gençlik Kollarımıza teşekkür ederek, “Bir kez daha 15 Temmuz gecesini hatırladıklarını, hep hatırlanmalı ve diri tutulması gerektiğini dile getirerek bu kitapçıkları çocuklarına da okutacaklarını söylediler.“ dedi. Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Semih Baş sadece sosyal medyada değil, vatandaşa ulaşmanın en önemli ayağının saha olduğunu ifade ederek, “Sosyal medya paylaşımlarımızın yanı sıra kitapçıklar bastırıp vatandaşlarımıza dağıttık. Biz gençler olarak 15 Temmuz ruhunu her zaman diri tutacağız” ifadelerini kullandı. 15 Temmuz ruhunu diri tutacağız" dedi.