AK Genç Kadın Yapılanması 2. İstişare Toplantısı

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları AK Genç Kadın Yapılanmasının 2. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları AK Genç Kadın Yapılanmasının düzenlediği 2. Değerlendirme ve İstişare Toplantımız İstanbul İl Başkanlığımızda gerçekleştirildi. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, İstanbul Milletvekillerimiz Serap Yaşar, Fatma Benli, Belma Satır, İstanbul Kadın Kolları İl Başkanımız Şeyma Döğücü, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan, İl Yönetim Kurulu Üyelerimizin yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubumuz katılım sağladı. 
    Programda AK Genç Kadın Yapılanması Başkanımız ve İl Yönetim Kurulu Üyemiz Mehtap Öztürk açılış konuşmasını ve 2017 yılı faaliyetlerini ve 2018 stratejik hedeflerini anlatan sunumu gerçekleştirdi.

 Programda konuşmalarını gerçekleştiren İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Taha Ayhan gerçekleştirdiği konuşmasında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın “Yeni Türkiye’yi kadınlarımızla beraber inşa edeceğiz” sözünden yola çıkarak bu sözü kendimize hedef bilerek oluşturduğumuz AK Genç Kadın Yapılanmasının bugün ikincisini gerçekleştirdiği değerlendirme ve istişare programına katılımlarınızdan dolayı siz kıymetli hanımefendilere teşekkür ederim.
Ülkemizin her alanında kadına ihtiyaç duyulduğu gibi STK ve Siyasette de kadınlarımıza ve gençlere ihtiyacımız bulunmaktadır. Ülkemiz siyasi çerçevesinde vefası ve özverisi ile kadınlarımızın yer almasını destekliyor, her daim yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ülkemizin yaşadığı her zorlu sürecin en çok mağdur edilenlerin siz kadınlar olduğunun bilincindeyiz. Dini inançlarının gereğinden dolayı başörtüsünü takarak okula giden hanım kardeşlerimizin okul kapılarında yerlerde sürünerek okuldan çıkartıldığını, seçme ve seçilme hakkına sahip olan hanım kardeşlerimizin seçilseler dahi meclise başörtüleri ile giremediklerini unutmadık, bizler o günleri unutmayacağımız gibi o günlerin bir daha yaşanmaması için sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. 2016 yılında projeleştirdiğimiz ve aralık 2016 da gene burada 800 hanım kardeşimizin katılımı ile başlangıcını gerçekleştirdiğimiz AK Genç Kadın Yapılanmasını ilmek ilmek dokuyarak onlarca program ile binlerde genç kadın kardeşimize ulaşan bütün yapılanma mensuplarımıza teşekkür ederim. Farkımdayız ki bu denli çalışmak fedakarlık gerektirmektedir. Bizlerde böylesine fedakarca çalışarak yeni gönüllere ulaşmayı kendine şiar edinen yapılanmamızın her daim arkasında olarak destek vermeye devam edeceğiz. “ dedi

 Taha Ayhan’ın konuşmasının ardından selamlama konuşmalarını gerçekleştiren İstanbul İl Kadın Kolları Başkanımız Şeyma Döğücü gerçekleştirdiği konuşmasında “katılan herkese teşekkür ederim. Böylesine heyecan dolu topluluk karşısında konuşmak beni oldukça heyecanlandırıyor. Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi. Şeyma Döğücünün ardından İstanbul Milletvekilimiz Av. Fatma Benli gerçekleştirdiği konuşmasında “İçerisinde bulunduğumuz bu ortamdan oldukça mutluluk duymaktayım, genç Kadınlarımızın bu denli heyecanlı olması bizleri diri ve heyecanlı tutuyor. Yaptığınız çalışmaların tamamına sonuna kadar destek vermeye devam edeceğim” dedi. Milletvekilimiz Fatma Benli ‘nin ardından selamlama konuşmalarını gerçekleştiren İstanbul Milletvekilimiz Av. Serap Yaşar konuşmasında “Genç kadınları bir araya toplayan bu kalabalık ile bizi bir araya getiren İl Gençlik Kolları bünyemizde bulunan bütün mensuplara teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. Serap Yaşar’ın konuşmasının ardından İstanbul Milletvekilimiz Av. Belma Satır konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmalarında “Gençliğiniz bizim için önemli, Kadınlarımız bizim için değerli bizler gücümüzün yettiği her an gençlerimizin ve kadınlarımızın yanında olacağız, bu iki özelliği birleştirerek genç kadınları bir arada tutan İl Gençlik Kolları Başkanımıza ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

  İstanbul Milletvekillerimizin konuşmalarının ardından Genel Başkan Yardımcımız ve Samsun Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan konuşmalarını gerçekleştirdi. Çiğdem Karaaslan gerçekleştirdiği konuşmasında “Yıllar önce bundan yaklaşık 12 sene önce partimizin kapısından içeri girerken hissettiğim heyecanı bugün hala hissediyorum, Gençlik kolları üyesi olarak başladığım bu yolda şuan kendi memleketimin milletvekili ve aynı zamanda Genel Başkan Yardımcılığını yapıyorum bu benim için ayrıca bir onur ve gurur. İlk mülakatımızı yaptığımız arkadaşlarımız ile bugün hala dostuz, üyeliğimin hemen akabinin de gençlik kolları kongresi gerçekleştirildi. Gerçekleşen kongre ile birlikte Gençlik kolları Başkan Yardımcılığına atandım ve dediler ki ilk toplantımıza O dönemde Başbakan olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da katılacak o gün onunla aynı masa etrafında toplantı yaparken ki heyecanımı hatırlıyorum çünkü hala aynı heyecanı yaşıyorum. Ailemde hiç kimse siyasetle yakından ilgilenmiyordu bu benim için oldukça yeni bir alandı bu yüzden En büyük şansımın Gençlik Kollarından gelmek olduğuna inanan bir insanım. İçinde bulunduğumuz ortamın güzelliğinin farkında olmanızı diliyorum.” dedi. 

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından hatıra fotoğraflarının çekimi sonrasında programımız sona erdi.AK Genç Kadın Yapılanması 2. İstişare Toplantısı

Haberin görselleri