AK GENÇLİK KUDÜS İÇİN KIYAMDA

Gençlik Kolları Teşkilatlarımız 39 ilçemizde Cuma namazı ve sonrasında, Kudüs için meydanları doldurdu. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin protesto eylemlerinde gençlik en önde yer aldı.

Gençlik Kolları Teşkilatlarımız 39 ilçemizde Cuma namazı ve sonrasında, Kudüs için meydanları doldurdu. ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına ilişkin protesto eylemlerinde gençlik en önde yer aldı.

Gençlik Kolları Genel Başkanımız Melih Ecertaş Üsküdar'da cuma namazı sonrası, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı dolayısıyla teşkilatımızla birlikte protesto eylemlerine katıldı.

Başkanımız Melih Ecertaş yaptığı konuşmada, Recep Tayyip Erdoğan’ın gençliğinin Kudüs’ü hiç yalnız bırakmayacağını söyledi.

Kudüs özgür olmazsa dünyanın özgür olamayacağını vurgulayan Ecertaş " Kudüs özgür değilse Dünya özgür değildir! Kudüs ilk kıblemizdir!  Kudüs müslümanların onurudur!  Kudüs bizim namusumuzdur! Recep Tayyip Erdoğan’ın gençliği Kudüs’ü hiç yalnız bırakmayacaktır!" dedi. 

Melih Ecertaş, alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumetten başka sonucu olmayacağını kaydetti. İslamın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançerin ancak müslümanların birleşmesiyle engellenebileceğini belirten Ecertaş, " Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere, Kudüs müslümanların kırmızı çizgisidir" şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Av. Taha Ayhan ise Eyüp Sultan Camii'nde cuma namazı sonrası ABD'nin Kudüs kararına ilişkin protesto eylemlerine katıldı.

İl Başkanımız Taha Ayhan burada gerçekleştirdiği konuşmasında, "Biz bugünün Fatihleri olmaya Kanunileri olmaya Selahaddinleri olmaya talibiz. İşte bu yüzden ayaktayız. Allah bu mücadeleyi muvaffak kılsın." diye konuştu. 

Kudüs'ün bizler için kalbimizin başkenti olduğunu dile getiren Ayhan," Aklımızdaki soru ve gönlümüzdeki arzu, bu mücadelenin neticesini görebilmek ve katkı sağlamaktır. Haçlılar sefere kalktıysa, bir Kılıçarslan, bir Selahaddin onları silip süpürecektir. Kudüs özgür Filistin'in özgür başkenti olacak. Sokaklarda çocuklar mutlu oyunlar oynarken, her milletten insan gururla bu kutlu beldeyi ziyaret edecektir" dedi.

Ayhan, Kudüs'ün için verilen mücadelenin her cephede devam edeceğini aktardı. İstanbul İl Gençlik Kolları teşkilatlarımız ümmetin derdi ile dertlenen bir teşkilat olduğunu bir kez daha gösterdi. İstanbul'un bütün ilçelerinde ve 81 ilimizde yoğun kalabalıklarla eylemler gerçekleştirildi.

Cuma namazı sonrası tüm ilçelerimizde yapılan prostesto eylemlerinde teşkilatımız  "kahrolsun İsrail" "Kahrolsun ABD emperyalizmi" şeklinde sloganlar atarken, tekbirler getirilip, marşlar okundu.
 

Haberin görselleri