AK GENÇLİKTEN REKOR BAĞIŞ

Kan bağışı çadırlarında İstanbul Gençlik Kolları teşkilatımız 12 bini aşkın kan bağışı ile Türk Kızılayı tarihinde rekor kırdı

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları olarak Türk Kızılay’ının “Kan acil Değil Sürekli İhtiyaçtır” çağrısı üzerine İyilik Kanımız da Var“ sloganıyla yola çıkarak Türk Kızılayı ile  başlattığı projede İstanbul’un çeşitli merkezlerinde Kızılay tarafından kan bağışı için kurulan noktalar “Kanımız Feda Olsun” diyen binlerce AK Parti İstanbul Gençlik Kolları mensubu tarafından ziyaret edilerek Kızılay’ın kan stoklarına katkıda bulunuldu.

İstanbul'da 12 Bin ünitenin üzerinde rekor derece kan bağışı yapan İstanbul’un AK Gençlerine teşekkür etmek amacıyla  AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanımız Av. Taha Ayhan tarafından, Taksim Meydanında   bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Basın açıklamasına Sultangazi Belediye Başkanımız Cahit Altunay, Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç katılım sağlarken İl Başkan Yardımcılarımız, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Teşkilat mensuplarımız katıldı.

Basın açıklamasını gerçekleştiren Taha Ayhan açıklamasında; 


“Türk Kızılayı’nın “Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Haydi Türkiye, insanımız için sürekli kan bağışçısı olmaya” sloganıyla milletimize yaptığı kan bağışı çağrısına AK Parti İstanbul Gençlik Kolları olarak kayıtsız kalamazdık.

“İyilik kanımızda var” sloganıyla yola çıkarak İstanbul’da Türk Kızılayı’nın kan bağışı amacıyla kurduğu tüm noktalarda Kızılayımızın kan stoklarına katkıda bulunduk. Bizler de bu bağış kampanyasında birer ünite kan bağışlayarak teşkilatımıza öncü olduk.

“Kanımız Feda Olsun” diyen binlerce AK Genç ile 12 bin ünitenin üzerinde kan bağışı ile Türk Kızılayı tarihinin bu alandaki bağış rekorunu kırdık. 

Bağışlanan her ünite kan üç cana eşitken ve kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu biliyorken bu çağrıya kayıtsız kalamazdık. Bu nedenle ülkemizin zor günlerinde Türk Kızılayı’na destek olmamız gerektiğini hep birlikte gösterdik.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları olarak iyilikte ve yardımda yarışan binlerce AK Genç ile Kızılayımızın yardımına koşmaya her daim hazırız, bunu bir görev olarak görmekteyiz. Ülkemiz için el ele vermek, gönülden gönüle iyiliği yaymak gerektiğinde AK Gençlerin sorumluluktan asla kaçmayacağını göstermekten dolayı mutluyuz.

Henüz kan bağışında bulunmayan tüm genç arkadaşlarımızı da gecikmeden İstanbul’un çeşitli meydanlarında kurulan Kızılay Kan Bağış Noktalarına davet ediyoruz.” Dedi. 

Basın açıklamasının ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program sona erdi.