Fatih Gençlik Kollarımız ecdadı yâd etti

Fatih İlçe Gençlik Kolları teşkilatımız, Osmanlı Devleti'nin 720. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Molla Gürani Hazretleri’nin hatunu Fatma Hanım’ın kabrini ve çeşmesini temizledi

Fatih İlçe Gençlik Kolları teşkilatımız, Osmanlı Devleti'nin 720. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Fatih Sultan Mehmed Han'ın hocalarından Molla Gürani Hazretleri’nin hatunu Fatma Hanım’ın kabrini ve çeşmesini temizledi.

İlçe Gençlik Kolları Sivil Toplum Halk ve İlişkiler Birimimiz tarihi dokuya zarar vermeyecek malzemeler ile kabir ve çevresini titizlikle temizleyerek kabirde bulunanlara dua etti.

İlçe Gençlik Kolları Başkanımız yaptığı açıklamada; hem ecdadımızı yâd etmek, hem de Fatih Gençlik Kolları olarak tarihi önemi olan kabirlerimizin bakımına katkıda bulunmak amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün bu tür çalışmalara önem verdiğini hatırlatan İlçe Gençlik Kolları Başkanımız; “Fatihli gençler olarak böyle tarihi yapılarımıza önem vermeye devam edeceğiz. Tarihi mekânları sadece ziyaret ederek değil, tarihsel geçmişini de öğrenmeye ve öğretmeye devam ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Haberin görselleri