FİLİSTİN'E DESTEK İSRAİL'E TEPKİ

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul edip Büyükelçiliğini taşımasına tepki göstermek amacıyla AK Parti Gençlik Kolları olarak, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanarak ABD ve İsrail'i protesto ettik.

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in duruma tepki gösteren Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği hain ve vahşi saldırı, yüzlerce genç kardeşimiz tarafından İstanbul'da İsrail Başkonsolosluğu önünde protesto edildi. Beşiktaş Levent'teki başkonsolosluğunun bulunduğu binanın önünde toplanarak, Türk Bayraklarımız ve Filistin Bayraklarımızla "Filistin için mücadeleye devam" dedik. Gençlik Kolları Genel Başkanımız Ahmet Büyükgümüş, AK Gençlik adına basın açıklamamızı gerçekleştirdi. ABD'nin Tel Aviv'de bulunan Büyükelçiliğini Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen ve uluslararası hukuku ihlal ederek Kudüs'e taşımasını Gençlik Kolları olarak şiddetle kınadığımızı kesin bir dille ifade etti.

"EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE LANETLİYORUZ"

Filistinlilerin, onurlu davalarını savunurken İsrail güvenlik güçleri tarafından şehit edilişini üzüntüyle takip ettiklerini belirten Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Büyükgümüş, "ABD ve İsrail'in, coğrafyamızın göz bebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs'ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz." dedi. Büyükgümüş, bölgedeki krize çözüm arama çabalarının sürdüğü bir dönemde alınan bu kararın, ABD'yi daha sonra yaşanabilecek olumsuzluklardan sorumlu tutacağını kaydederek, "Kendi vatanlarında özgürce, güven ve refah içinde yaşayacakları güne kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." diye konuştu. Gençlik Kolları Genel Başkanımız Büyükgümüş açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; "Amerika Birleşik Devletleri'nin Tel Aviv’de bulunan büyükelçiliğinin Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen uluslararası hukuku ihlal ederek 14 Mayıs 2018 tarihinde Kudüs’e taşınmasını AK Parti Gençlik Kolları olarak şiddetle kınıyoruz. Bu hukuksuzluğun sonuna kadar takipçisi olacağız. İsrail’in onlarca Filistinli kardeşimizin şehadeti ve binlerce masum kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan alçakça eylemlerini şiddetle kınıyoruz. İsrail’e böyle devam etmesi halinde eninde sonunda akıttığı masumların kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz. Bugün kendilerini Kudüs’ün sahibi sananlar yarın arkasında saklanacakları ağaç dahi bulamayacaklardır” ifadelerini kullandı.

FİLİSTİN HALKININ YANINDA OLDUĞUMUZU TÜM DÜNYA'YA İLAN EDİYORUZ

“Filistin halkının yanında olduğumuzu tüm dünya ya ilan ediyoruz” diyen Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Ahmet Büyükgümüş, “Şehid düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifa diliyoruz. 15 Temmuz’da adalet safındaki duruşuyla zafere yürüyen bir millet olarak aynı kararlılıkla Filistin halkının yanında olduğumuzu tüm dünya ya ilan ediyoruz” ifadelerini kullandı. Basın açıklamamızın ardından ise başkonsolosluk önüne, üzerinde "Filistin'e destek, İsrail'e telin" yazılı siyah çelenk bırakarak protestomuza son verdik. 

Haberin görselleri