"Gençlerimize güveniyoruz"

İstanbul Milletvekilimiz Ravza Kavakçı, gençlerle buluştu.

İstanbul Milletvekilimiz Ravza Kavakçı, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığımızın Instagram hesabında yayınlanan Genç Muhabbet programının canlı yayın konuğu oldu.

Moderatör eşliğinde düzenlenen yayında Kavakçı, Ramazan Bayramı'nı Türkiye, İslam alemi ve insanlığa hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

Kavakçı, pandemi sürecinde Türkiye'nin sağlık sisteminde birçok ülkeden üstün olduğunu gösterdiğini söyledi.

"Yurt dışında bireyi esas alan bir sağlık sistemi yok"

Kavakçı, eğitim için yurt dışında yaşadığı dönemde sağlık problemi ile karşılaştığı zaman Türkiye'ye geldiğini hatırlatarak," Avrupa'da özellikle Amerika'da ülkemizdeki gibi bireyi esas alan sosyal güvence sistemi yok. Ülkemizde vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabiliyor. Amerika'da hastaneye gittiğiniz zaman arkanızdan kabarık bir fatura geliyor." dedi. 

"Gençlerin önü çok açık"

Koronavirüs sürecinin birkaç boyutu olduğunu ifade eden Kavakçı," Bireysel açıdan birbirimize bağımlı olduğumuzun farkına vardık. Allah istemediği müddetçe nefes bile alamayacağımızı bir kez daha hatırladık. Ülkemiz ise sağlık sisteminde ne kadar güçlü olduğunu 130 küsür ülkeye yaptığı yardım ile bir kez daha gösterdi." şeklinde konuştu. 

Türkiye'nin dinamik bir ülke olduğunu aktaran Kavakçı," Bu dinamik yapı bizi güçlü kılıyor, kenetliyor, zorluklara beraber göğüs germemizi sağlıyor." şeklinde görüş belirtti. 

Kavakçı, siyasi hayatından eğitim hayatına kadar takipçilerden gelen birçok soruyu da cevaplayarak, " Koronavirüs sürecinde az şey ile yaşayıp mutlu olacağımızı öğendik. Gençlerimize güveniyorum, onların önü çok açık. Hedeflerini yüksek tutmaları lazım." diyerek sözlerini tamamladı.