"Gençlik davanın merkezidir"

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan, Beykoz ve Sultanbeyli ilçe teşkilatlarımızı ziyaret etti.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan,  Beykoz ve Sultanbeyli ilçe  teşkilatlarımızı ziyaret etti. İlçelerimizdeki  gençlik kolları teşlilat mensuplarıyla bir araya gelen İl Başkanımız Taha Ayhan, gençliğin üzerine düşen misyonunu, vizyonunu, ve 2019 seçimlerinin önemini , teşkilat mensuplarına anlattı. 

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Av. Taha Ayhan, Sultanbeyli teşkilatımızla bir araya geldi. Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Mahalle Başkanlarımızla buluşan Başkanımız Ayhan, gelecek süreçte Gençlik Kolları olarak neler yapılması gerektiği, dünya siyaseti, FETÖ yapılanması, terörizm, AK Parti Gençlik Kolları teşkilat yapısı ve önemi gibi konularda gençlerle istişare yaparak sorularını cevapladı.

Başkanımız Taha Ayhan, yaz mevsiminin getirdiği rahatlama ve rehaveti atıp Gençlik Kollarının işe daha sıkı sarılması gerektiğini şu sözlerle anlattı. ‘’Şu anda içinde bulunduğumuz 2017 yılı, 2018 ve 2019 yılları hedeflere ulaşma bakımından çok önemli ve çok kıymetli, o yüzden de 2017 eylül itibariyle artık yeni bir hizmet yılına başlamış oluyoruz. Eylülden itibaren gençlik kollarımızın coşkusu ve enerjisi başlamak zorunda. Ekim ayı içerisinde Cumhurbaşkanımızı ağırladığımız büyük bir program yapmak istiyoruz.”dedi.

İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Ayhan; Gençlik Kollarının yaptığı işlerde kapsayıcı ve kucaklayıcı olmasını belirterek şu sözleriyle devam etti; "Bir yandan kongrelerimiz devam ederken bir yandan da Gençlik Kolları olarak hiç ara vermeden faaliyetlerimize devam ediyor olmamız gerekiyor. Üniversitelerimiz, liselerimiz, çalışan gençliğimiz, engelli olarak kendini toplumun dışında hisseden gençlerimiz, bizim kimseyi dışlamak gibi bir lüksümüz yok. Bu noktada sporla, sanatla, fikirle gönüllere girerek hepsine ulaşmamız gerekiyor. İşte, sabahleyin 18 km pedal bastık Fatih’te, tarihi yarımadayı genç kardeşlerimizle beraber turladık. Bu etkinliklerimizi bir yandan yapmamız lazım. Bu sene İGF adıyla bir festival düzenledik. 15-35 yaş arasında 670 Bin kayıtlı ziyaretçi, katılım sağladı. STK’larımız ve teşkilatımız bu katılımcılara tekrardan ulaşmaya çalıştı. Yine öncesinde Malazgirt’in İstanbul Gençlik Kolları olarak ana aktörlerinden biri bizdik. Malazgirt’e bizzat giderek tam kadro katılım sağladık. Bunları yapıyor olmamızın sebebi gençliğimizin tamamına ulaşma ihtiyacıdır. Bizim her kalbe dokunmamız gerekiyor. Sultanbeyli ilçemiz de bu konuda örnek teşkilatlarımızdan, örnek ilçelerimizden birisi. Allah sizlerden razı olsun.‘’dedi.

15 Temmuz sürecinin ardından anayasa, referandum ve yeni sistemden de bahseden Başkanımız Ayhan bu süreçte Gençlik Kollarının neler yaptığını aktardı ve şu şekilde devam etti:

‘’Geçirdiğimiz süreçte yakın zamanda çok badireler atlattık. Hamdolsun ben Gençlik Kolları Başkanı olarak sizlerden razıyım, Allah sizlerden razı olsun. Bu fırtınalı günlerde güzel bir duruş sergilediğinize inanıyorum, bundan sonra daha iyi günler görebileceğimize inanıyorum . Başkanımız Ayhan referandum öncesinde İstanbul Gençlik Kollarımızın, Sandık Yönetim Kurulları aracılığıyla yapmış olduğu kapsamlı projeye değindi ve buna benzer bir projenin yakında uygulamaya geçeceğini şu sözleriyle müjdeledi: Ekim ayı itibariyle tekrar SYK sürecine başlayacağız ve bu sefer diyeceğiz ki; ilçe yönetimlerimizin mahalle sorumlulukları var, buradan mahalledeki sandık sorumlularını da bilsinler. Mahallede kaç sandık var. Sandık yöneticileri kimler , Mahalle yöneticilerinden de kendi mahallelerindeki sandık görevlilerini bire bir tanıyor olmalarını isteyeceğiz. Bu noktada inşallah gelecek hafta çalışma programını sizlerle paylaşacağız. Bu kapsamda da Ekim 15’ e kadar tekrar sahaya inerek canlandırmaya çalışacağız. Geçen sefer bunu yaptığımızda hemen ardından 16 Nisan geldi. Bu sefer 2019’ a kadar seçim olmayacak inşallah. Bu çalışmaları biz seçim odaklı değil seçim öncesinde de yapıyoruz ve her sandığımızdaki gençlere direkt olarak ulaşmak için bunları yapıyoruz. Sandık Yönetim Kurulu AK Parti teşkilatlanmasının en önemli taşı. Biz bunu ne kadar iyi oturtursak önce gençlik de daha sonra geleceğimiz mevkide daha tecrübeli bir hal alırız.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan, Beykoz İlçe teşkilatını ziyaret etti.

Beykoz ilçemizde gerçekleşen toplantıda teşkilat mensuplarımız ile bir araya gelen, İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan " Beraberce omuz omuza büyük işler atlattık . Beykoz'umuzda, bizim gözümüz gibi baktığımız yakın gördüğümüz ilçelerimizden bir tanesidir. Beykoz'umuz her zamankinden daha güçlü bir şekilde hazır. Referandum çalışmalarında, EVET gazetemizle , sandık yönetim kurulu çalışmalarımızla, bu güçlülüğü sizde gördük.

"Gençlik davanın merkezidir"

Partimizin 2017 yılı bitmeden tüm kongreleri yapmış olacağını, gençlik olarak , bu durum bizi biraz ilgilendirdiğini belirten Başkanımız Taha Ayhan "Bu noktada biz Gençlik Kolları olarak, tekrar kongre süreçlerinde, yenilenerek, tazelenerek bayrak yarışlarını sıhhatli şekilde yaparak yolumuza devam edeceğiz. 2019'a gitmemizi sağlayacak iki önemli seçimle, karşı karşıyayız. Genel seçim ve yerel seçimler bizler için önemlilik arz ediyor . Şunu da biliyoruz , gençlik kolları olarak biz bu davanın en önemli merkezindeyiz. Bizler, bir yandan bu kongrelere destek vereceğiz kendi kongrelerimizi de tertemiz bir şekilde yaparak ama öte taraftan da hiçbir hata vermeden sürekli çalışmak gibi bir vazifemiz var."şeklinde açıklamalarda bulundu.

"Geminin başına geminin Kaptanı geçti"

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan , 15 Temmuz 'un hain darbe girişiminin Türkiye'nin yaşadığı son 200 yılın en büyük olayı olduğunu hatırlatarak " Beykoz'umdan Şehitlerimiz var gazilerimiz var . Allah rahmet eylesin. Çok kıymetli abilerimiz şehit düştü. Gençlik kolları, hain darbe girişimin olduğu gece , ana aktör olarak sergilediği mücadeleyi, milletçe atlattık. Gençlik kolları olarak, anayasa kampanyası gençlik yeni anayasa istiyor diye tüm Beykozu'muzu tüm İstanbul'u donattık . Biz, anayasa değişikliği ile ödülümüzü aldık. Hamdolsun, geminin başına geminin kaptanını Cumhurbaşkanı'mızı geçirdik. Bir yıl geriye gidin, partimizin başında Cumhurbaşkanı'mız yoktu. Ülkenin içinden geçtiği çalkantıyı düşünün. Bugün 21 Mayıs'tan beri. Cumhurbaşkanımız genel başkanımız olduktan sonra , taşlar yerine oturdu. Bunda, biz gençlik olarak bizim heyecanımız enerjimizi çalışmamızda oldu. Dağıttığımız mektuplar sayesinde oldu, ikna ettiğimiz gençler sayesinde oldu."şeklinde konuştu .

"Temel amacımız gönül kazanmak"

Yeni bir hizmet bölümüne gireceğimizi vurgulayan AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan " Ekim ayından itibaren itibaren, sandık yönetim kurulu ile alakalı tam saha çalışmalara başlayacağız. Sandık yönetim kurullarımızı, geçen yıl ekim kasım gibi başlamıştık. Şubat, itibariyle bitirmiştik. 26.000 kişiyi tek tek ziyaret edip motive edip ayağa kaldırmıştık. Şimdi tekrar sandık günü tüm kurullarımızda varana kadar kendi ilçemiz sandık yönetim kurularımızın , tam bir teşkilat disiplini ile çalışmalı bu noktada bu haftadan itibaren tekrar 'Bismillah ' deyip çalışmalıyız . Türkiye'nin gündemini ilgilendiren çalışmalara devam edelim. Temel prensibimiz ,hiçbir genç kardeşimizi dışarda bırakmamaktır. Beykoz üniversiteler, ilçesi haline geldi. Siyasi partinin gençlik kollarıyız, fakat; temel amacımız, siyaset yapmaktan ziyade gönül kazanmaktır. Şu anda, yürüttüğümüz, sandık yönetim kurullarımızın, gerçekten istenilen seviyeye getirirsek , o zaman bu %50 artı 1 meselesinde, Türkiye'nin herhangibi bir meselesinde , AK Partinin önünde milletin önünde kimse engel olamaz. Geçtiğimiz bu sınavlarda yaptığımız çalışmalarda geleceğe hazırlanıyoruz. Kendimizi hazırlıyoruz . 15 Temmuz'u atlattmış , iki seçim atlatmış üç tane kongre atlatmış İl Başkanını, Genel Başkan yapmış , İstanbul teşkilatları olarak biz bu işi layıkıyla yapacağız. " diye konuştu.