GENÇLİK DEMOKRASİYE PEDALLIYOR

"Gençlik Demomrasiye Pedallıyor" projesi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Melih Ecertaş'ın katılımı ve sonrasında basın açıklasıyla tamamlandı.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları'nın Hürriyet ve Adalet Platformu, Temas Derneği, Erguvan Spor Klübü ile birlikte organize ettiği ve Ataşehir ilçemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Gençlik Demomrasiye Pedallıyor" projesi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Melih Ecertaş'ın katılımı ve sonrasında basın açıklasıyla tamamlandı. Etkinlik, Yeditepe Üniversitesi'nin önünden başlayarak İçerenköy Metro çıkışında basın açıklamasıyla son buldu. Yaklaşık 5 km.lik bir mesafede bisiklet kullanan kardeşlerimiz projeyle farkındalık oluşturmak istedi.

  Etkinliğimize katılarak destek olan Milletvekillerimizden Hurşit Yıldırım, Ravza Kavakçı Kan, Hasan Turan, Ahmet Hamdi Çamlı, Osman Boyraz, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcımız Osman Söyler, İl Başkan Yardımcılarımız, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanımız Mustafa Naim Yağcı, Kadın Kolları İlçe Başkanımız Neslihan Yurtdagül,Gençlik Kolları Başkanımız Yasin Görgülü, teşkilatımız ve Ataşehir'li gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte bisikletlerle 15 Temmuz'da yaşananlara dikkat çekerek farkındalık oluşturmak istendi. Gençlerin ve basının yoğun katılımıyla gerçekleşen programda, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Melih Ecertaş önemli açıklamalarda bulundu. Ecertaş, gençliğin demokrasiye ne denli önem verdiğinin altını çizerek açıklamalarında "Gençliğin demokrasiye olan bağlılığını, sevdasını vurgulamak adına Ataşehir'in gençliğini , AK Parti Ataşehir gençliğini burada Milletvekillerimizle, Gençlik kollarımızla , Kadın kolları ve ilçe başkanlığımızla hep birlikte demokrasiye dikkat çekmek istediler. 

  Burada benim gördüğüm üç önemli mesaj vardı .Birinci olarak; gençlik Cumhurbaşkanımızın izinde çalışmalara devam ediyor. 15 Temmuz akşamı nasıl Cumhurbaşkanımız "Haydi gençler sokağa çıkıyoruz , Tüm Türkiye milletini sokağa davet ediyorum" demesiyle gençlik köprüye hiç gözünü kırpmadan gittiyse , bu gençlik bu saatten sonra da demokrasiye bu anlamda bağlılığını bırakmaz ve hiç bir zaman demokrasiye veya bu millete karşı yapılacak olan her türlü darbeye , kalkışmaya, hainliğe ve fesatlığa karşı çıkacaktır. 

İkinci olarak; bu gençlik Ataşehir'de ulaşmadık genç bırakmıyor. Her türlü aktiviteyle Ataşehir'de ulaşmadık genç bırakmamak adına Ataşehir gençliği uğraş veriyor."

Başkanımız Melih Ecertaş konuşmasının son bölümünde sporun gençlik için önemini şu sözlerle dile getirdi. 

  "Gençlik sporla gelişir , sporla büyür. Bir yandan tabiiki kitap okunacak, eğitim faaliyetleri sürdürülecek ama spor olmadan olmaz . Bu gençlik sadece siyaset yapmıyor spor da yapıyor. Bugün burada bunu çok güzel gösterdiler." diyerek sözlerini bitiren Başkanımız Melih Ecertaş konuşmasının ardından  gençlerle birlikte hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından ayrıldı.

Haberin görselleri