Gençlik Malazgirt'te şahlandı

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan öncülüğünde AK İstanbul Gençliği Malazgirt'te ecdadı yad etti. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleşen Malazgirt 1071 Anma Töreni coşkuyla kutlandı.

Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 946’ncı yıl dönümü anma töreni Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleşti. Muş'un Malazgirt ilçesinde düzenlenen törende AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Ilçe Gençlik Kolları Başkanlarımız ve bir çok teşkilat mensubumuz yer aldı .

İstanbul İl Gençlik kollarının katıldığı törende, Muş ve diğer komşu illerde bulunan AK Parti Gençlik Kolları teşkilatları ile hasbihal edildi. İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan ecdadın emaneti olan Malazgirt'in ve Muş'un tarihi alanlarında incelemeler yaptı . Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) Muş şubesinin açılış törenine katılan İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan sosyal medya hesabından "26 Ağustos'ta Malazgirt Zaferi'ni kutlamak üzere geldiğimiz Muş'ta @tugvaTR Muş şubesi açılışında ve STK toplantısına katıldık.Hayırlı olsun" şeklinde paylaşımda bulundu.

Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Malazgirt'e teşrifiyle birlikte 1071 ruhu meydanlarda hissedildi . Çoşkulu başlayan törende kardeşlik bağlarımız daha da güçlendi . İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan düzenlenen törende sosyal medya hesabından şu paylaşımlara yer verdi : "1071 de Milletimiz Anadolu ufkunda güneş gibi doğduktan sonra kültürümüzün her aşaması bu taşlara işlenerek kaydedilmiş." "Abide mezarlar Anadolu'nun bekçileri olarak nöbetlerine devam ediyor" "Halid bin Velid komutasındaki İslam orduları da Ahlat'a erken dönemde gelmiş, cennetmekan Abdurrahmangazi ve çok sayıda sahabi şehit düşmüş." "Van Denizinin kenarındaki bereketli topraklarıyla medeniyetimizin de yeşerdiği bir alan oldu. Sultan Alpaslan Malazgirte buradan yürüdü . " "Peygamberimizin fetih müjdesinin anahtarı olan bölge, birlikte inşa edeceğimiz yeni geleceğimizin sembolü haline gelecektir." @RT_Erdogan