HAYAT KURTARMAK AK GENÇLİĞİN KANINDA VAR!

İl Gençlik Kolları Başkanlığımız Türk Kızılayı ile birlikte başlattığı kan bağışı kampanyasına destek verdi.

İstanbul İl Başkanlığımızın Türk Kızılayı ile birlikte başlattığı kan bağışı kampanyasına İstanbul’un 39 ilçesinde bulunan Gençlik Kolları Teşkilatımız destek verdi. “Kan Ver, Can Ver” sloganıyla yürütülen çalışmaya gençlerin ilgisi yoğun oldu.

Türk Kızılayı’nın, kan stoklarının azaldığını duyurması üzerine İl Başkanlığımızın koordinasyonuyla 39 ilçemizdeki tüm Gençlik Kolları Teşkilatımız, kan bağışı kampanyasına destek verdi.

İlçe Gençlik Kolları Başkanlarımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Mahalle Başkanlarımızla birlikte “Kan ver, can ver” sloganıyla başlatılan kan bağışı kampanyasına gençler ve mahalle sakinlerinin ilgisi yoğun oldu. Koronavirüs döneminde kan stokları azalan Kızılay, yaz aylarında kan bağışlarının da azalmasıyla birlikte kan stoğunun kritik seviyenin altına düştüğünü duyurmuştu. Bunun üzerine harekete geçen Gençlik Kolları Teşkilatımız, kan bağışı kampanyasına destek vererek herkesi kan vermeye davet etti.

HAYAT KURTARMAK AK GENÇLİĞİN KANINDA VAR!

39 İlçe Gençlik Kolları Teşkilatımız, Kızılay’ın kan stoklarını yükseltmek ve kana ihtiyaç duyan vatandaşları mağdur etmemek için hem kan bağışında bulundu hem de herkesi kan bağışı yapmaya davet etti.

İstanbul’un her ilçesinde, Koronavirüs önlemleri göz önünde bulundurularak kurulan kan bağışı çadırlarına gençlerin ilgisi yoğun oldu. Gençler, ‘bağışlanan her kan 3 can demek” anlayışıyla kampanyaya destek oldu.