‘HESABİ DEĞİL HASBİ OLMALIYIZ

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Av. Taha Ayhan, Zeytinburnu Gençlik Kollarına ziyarette bulundu.

 AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Av. Taha Ayhan, Zeytinburnu Gençlik Kollarına ziyarette bulundu. Her hafta çeşitli ilçelere ziyaretlerde bulunup toplantılarına katılan Başkanımız Taha Ayhan, Zeytinburnu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mahalle Başkanlarıyla buluştu. Toplantının genelinde, gençlik kollarının yaz dönemi rehavetinden kurtulup 2019 odaklı çalışmalara başlamasının gerekliliği, gençlik kolları özelinde teşkilatçılığın ne anlama geldiği ve hangi değerlerle yükselişe geçeceği gibi konulara açıklık getiren Başkanımız Taha Ayhan, toplantının son bölümünde katılımcıların sorularını cevapladı.


Teşkilatçılığın en önemli tarafı sürekli olması

    İstanbul Gençlik Kolları Başkanımız, 2019 yerel seçimleri ve genel seçimleriyle alakalı Zeytinburnu Gençlik Kollarına yapılması gerekenleri şu sözleriyle belirtti. ‘’ 2 milyon 983 bin gence bire bir ulaştık, bu muhteşem bir iş ancak teşkilatçılığın en önemli tarafı sürekli olması. Bir kere güzel bir iş yapıp bitirince eğer devamı gelmezse bu uzaya karışmış, çöpe atılmış bir emek oluyor. Bu sebeple bizim sürekli aynı çalışmaları yapıyor olmamız gerekiyor. Bunun temelinde de teşkilatımızın kendisi var. Bu noktada arkadaşlar 2019 seçimlerinde gençlik kollarına çok önemli işler düşüyor. Referandumu gördünüz. Referandumda koşan çalışan emek harcayan kademeleri, arkadaşları gördünüz. Gençlik Kollarımız, kadın kollarımız, ana kadememiz hep birlikte çalıştık, hep birlikte güzel işler yaptık. Şimdi 2019’da aynı çabayı göstermeliyiz. Bahsettiğimiz 2019 çok uzak geliyor ancak sadece 18 ay var. Şurada referandumdan beri 4-5 ay geçmiş. Şimdi ise kongre dönemindeyiz. İlçe kongreleri olur. Sonra 2 ay içerisinde il kongreleri gerçekleşecek. Bir bakacağız ki 12 ay kalmış, ne olduğunu anlamadan bir bakacağız ki 2019 yerel seçimleri gelmiş. Yerel seçimlerin hemen ardından genel seçimler gelecek. Yerel seçimlerde tökezlersek genel seçimlerde de tökezleriz. 

SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM 

 Zeytinburnu ilçesi gerek SYK çalışmasında, gerek anayasa kampanyasında gerek referandumda, muhteşem bir gençlik teşkilatı örneği koydu. Her birinize çok teşekkür ediyoruz. Gönüllerinize sağlık.

   Bir diğer konu da teşkilatçılığın temelinde birinci olarak heyecan var. Allaha şükür bu heyecan bizlerde mevcut. İkinci olarak azim. Gençliğimiz sürekli azimli ve sabırlı olmak zorunda. Üçüncü değerimiz sabır. Sabrımızı zorlayıp, azmimizi kırmaya çalışıyorlar ama olsun biz pes etmeyeceğiz. Nasıl 2002’den beri pes etmediysek, gençlik olarak hayatımızda da pes etmeyeceğiz. Nasıl 7 Haziranda pes etmeyip Kasım seçimleri için çalıştıysak, sonrasında referanduma hazırlandıysak, şimdi ise 2019 seçimleri için azmimizle pes etmeyeceğiz. Dördüncüsü medeniyet bilincimiz, tarih bilgimiz, yoldaşlık bilgimiz, bizi bir yapan değerler. Bu bilinç çok önemli. Beşincisi inancımız; inanç bizim buradaki varlık sebebimiz. Bizi buraya getiren değer. Bu değerlerin hepsini topladığımızda hasbilik. ‘Hesabi değil, hasbi olacağız’ diyor ya Cumhurbaşkanımız. Bu ilkeler bizi hasbi yapacak. En önemli silahımız da disiplin olmalı. Teşkilatlarımız her biri nöbete hazır olmak zorunda. Disiplin içinde olması lazım. Sayılarımız tam olmalı. Her birimiz görev aşkıyla sahip çıkmalı davamıza. ‘’

   Başkanımız Taha Ayhan konuşmalarının devamında AK Partili olmanın gerek siyasi alanda gerek ise gündelik yaşam da ne anlama geldiğini , mahalle teşkilatlarına yönelmenin önemi ve bu bağlamda bütün gençlere ulaşabilmenin ne denli önem arz ettiğini anlattı. Soru cevap bölümünün ardından toplantıya son verildi.