II. ABDÜLHAMİD HAN’I ANDIK

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kollarımız tarafından organize edilen II. Abdülhamid Han’ı Anmak ve Anlamak Programı İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdik.

    AK Parti İstanbul İl Gençlik Kollarımız tarafından organize edilen II. Abdülhamid Han’ı Anmak ve Anlamak Programı  İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Genel Başkanımı ve Başbakanımız Binali Yıldırım, Gençlik Kolları Genel Başkanımız Melih Ecertaş, İstanbul İl Başkanımız Selim Temurci, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan ve ilçe belediye başkanlarımız ve 39 ilçe teşkilatlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
 

   Program Mustafa Kamacı ve  mehter takımının gösterileri ile başlarken,İstiklal marşının okunması ve  gençlik kollarımız tarafından hazırlanan İstiklal Marşı videosunun izlenmesiyle devam etti. Abdülhamid Han’ın dua belgeselinin yayınlandığı programda salonda sık sık “Başbakan Binali Yıldırım”, “Gençlik İstedi Anayasa Geliyor”,”Gençlik burada reisinin yanında”,  “işte başbakan işte teşkilat” sloganları atıldı.


     İl Gençlik Kolları Başkanımız Av. Taha Ayhan’ın yaptığı açılışkonuşmasında “Tarih tekerrür ediyor diyenler yanılıyor, Tekerrür eden şey tarih değildir, tekerrür eden şey sonuçlarından ders alınmayan hatalardır. İşte Abdülhamid Han bize böyle sesleniyor, ibret almak şart fakat ibret almak için idrak gerek, Halbu ki 150 yıldır bize idrakimizi açacak tarihimizi okumamızın önüne engeller çıkardılar, doğruyu yanlış, yanlışı doğru diye öğrettiler, halbuki bugün bizim ah çekerek özlemini duyduğumuz bu rüya yüz yıl evvel Abdülhamid Han’ın ta yüreğindeydi, Ülkeyi daha adil daha hür hale getirmek için gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Onu bize Kızıl Sultan diye öğrettiler, onun bu rüyası Yıldız Sarayı’nda hançerle darbelendi ve yarım kaldı.  Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz gecesi yaptığı çağrıyı başta gençlerimiz, başta kadınlarımız, başta erkeklerimiz ve tüm milletimiz duyup Abdülhamid Han’ın hayatından aldığımız dersle bu hain saldırıyı bertaraf ettik, Cumhurbaşkanımız her bir vatandaşımıza milli seferberlik çağrısı yaptı ve bu milli seferberlik çağrısında herkes ne iş yapıyorsa o işi en düzgün şekilde vatanını düşünerek yapsın açıklamasında bulundu. Geçtiğimiz hafta ise Başbakanımız buna örnek olacak bir açıklama yaparak  vatanımız için değil bir Ali  Binali feda olsun dedi Allah kendisinden razı olsun. Değerli kardeşlerim şimdi sizlerden söz vermenizi rica ediyorum, sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak her biriniz bulunduğunuz yerde fedakarca çalışak mısınız?, Söz mü?, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacağız değil mi?,  İşte Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın içinden geçtiği zorlu süreçte gecelerini gündüzlerine katarak fedakarca çok çalıştıklarını görüyoruz ve bizim de gençlik teşkilatları olarak böyle çalışmamız gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Nitekim 15 Temmuz’dan hemen sonra demokrasi nöbetleriyle 39 ilçemizi karış karış gezdik, kayıplarımız vardı, acılarımız vardı, kaybettiğimiz kardeşlerimiz vardı Ama durmadık duramazdık. Teşkilatımız için 2017 yılı Abdülhamid Han yılı olacağını duyurmayı şeref sayarım” dedi.
 
  Taha Ayhan’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Gençlik Kolları Genel Başkanımız Melih Ecertaş, konuşmasında “İstanbul’da gecesini gündüzüne katan 15 temmuz gecesinin gazi gençleri hepiniz bu programa hoşgeldiniz,  İstanbul teşkilatımız 1970’lerden bugüne bu hareketin geçmişten günümüze bütün il teşkilatlarımıza örnek teşkil etmiştir. Özelliklede İstanbul’da gençlik kollarının AK Parti’de kurulduğu günden bu güne  sokak sokak çalışmalarıyla İstanbul’daki her AK Parti Üyesine, her sokakta her mahallede  bizzat sahip  çıkması bunun bir göstergesidir.  Rabbime hamdolsun ki bu kardeşiniz de İstanbul da AK Parti Gençlik Kolları’nda yetişti ve sizler ile beraber hizmet etme fırsatı buldu şimdi inşallah İstanbul da öğrendiğimiz ve varsa Türkiye ye yaymaya çalışıyoruz. İstanbul teşkilatımız özellikle 15 Temmuz’da o güçlü teşkilatçılığın çok güzel bir örneğini sergiledi. 15 Temmuz akşamı ilk haberi aldığımızda daha ne olduğunu anlamadan hadi il başkanlığımızın ve ilçe başkanlıklarımızın önüne gidiyoruz denildiğinde kimse sormadı neden gidiyoruz diye herkes o anda bir seferberlik halinde gitti. Bizde Taha kardeşimle beraber Üsküdar Teşkilatımız ile beraberdik hep beraber Boğaz Köprüsü’ne yürüdük. Abdülhamid Han’ın döneminde gerçekleştirdiği mücadelelere baktığımızda bu mücadelelerde AK Parti’yi hatırlıyoruz, Cumhurbaşkanımızı hatırlıyoruz, Başbakanımızın Türkiye’nin dört bir yanını yollarla birleştirdiği günleri hatırlıyoruz ve bunların inşallah devamını göreceğiz. Abdülhamid Han’ın şer odaklarına karşı mücadelesini görüyoruz şuan aynısını Cumhurbaşkanımıza yapıyorlar. Tüm dünya bir olmuş Cumhurbaşkanımıza ve bu davada kim varsa ona karşı olmuşlar ve biz gençlik teşkilatı olarak diyoruz ki, her koşulda Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın yanında olacağız” diyerek konuşmalarını tamamladı.
 
Gençlik Kolları Genel Başkanımız Melih Ecertaş’ın konuşmasının ardından salonda bulunan binlerce gence seslenmek için kürsüye çıkan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Binali Yıldırım konuşmalarında; 
“Sizlerin gözlerinizdeki ışıltı, hayalini kurduğumuz aydınlık Türkiye'nin işaretidir." dedi.
 
"Bize Abdülhamid'i doğru anlatmamak için her şeyi yaptılar"

Gençlere, Türkiye'ye inanmaktan, bu millete güvenmekten asla vazgeçmemeleri nasihatini veren Başbakanımız Binali Yıldırım, şöyle devam etti:
 
"Üstat Necip Fazıl ne diyor biliyor musunuz? 'Abdülhamid'i anlamak her şeyi anlamaktır.' Biz de sizin yaşlarınızda okullardayken, bize Abdülhamid'i doğru anlatmamak için her şeyi yaptılar."
 
"Ekmeğimizi böleriz ama bu vatanı böldürtmeyiz"

Başbakan Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Bölgemizde maalesef 6 yıldır devam eden istikrarsızlık, iç savaş, milyonlarca insanın yerlerinden, yurtlarından olmasına sebep oldu. 3 milyon kardeşimizi, Suriyeli'yi, Iraklı'yı bağrımıza bastık, ekmeğimizi bölüştük, evimizi açtık. Herkes şunu bilmelidir, ekmeğimizi böleriz ama bu vatanı böldürtmeyiz." dedi.
 
Başbakan Yıldırım şunları söyledi:
 
"İnşallah bugün başımızı ağrıtan, enerjimizi azaltan, milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine zarar vermeye çalışan bu bölücü terör örgütünü, Fetocu terör örgütünü, DEAŞ terör örgütünü, bilimum terör örgütlerini de Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız"
 
Anayasa değişikliği

TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişiklik teklifinin görüşülmesi devam ederken Başbakan Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bakın, yakın tarihimizde 27 Mayıs var, 12 Mart var, 12 Eylül var, 28 Şubat var. Bütün bunlarda millet iradesi maalesef yok edildi, darbeciler kazandı. Ama AK Parti iktidara geldi, 27 Nisan, 17 Aralık, 15 Temmuz, 3 darbe girişiminde de darbeciler kaybetti, millet kazandı. Siz kazandınız. Şimdi 'Anayasa değişikliği ne getirecek?' diyorlar. Anayasa değişikliği darbecilerin sonunu getirecek. Anayasa değişikliği meclis iktidarından millet iktidarına giden yolu açacak. Bu anayasa değişikliğiyle artık 367 saçmalıkları olmayacak. Bu anayasa değişikliğiyle artık cuntacılar iş başına gelme hevesi içerisinde olmayacak."
 
Yıldırım, Anayasa değişikliği teklifine ilişkin, "Bu sistemin sahibi millettir, bu değişikliğe oy verecek olan da millettir. Meclis'te bin bir entrika ile kaba kuvvet kullanarak, vekillerin ayaklarını ısırarak, yumruklarını vurarak, her türlü barbarlığı yapanlar bilsin ki millet sandıkta bunun cevabını en iyi şekilde verecektir. Söz de karar da her zaman olduğu gibi yine milletin olacaktır." ifadelerini kullandı.

     Başbakanımız Binali Yıldırım salonda tezahüratları ile konuşmasını defalarca bölen gençlik kollarımıza "Türkiye'nin tarihi birikimine, tarihi geçmişine ne kadar inanıyorsam bu ülkenin gençlerine de aynı şekilde inanıyorum." Diyerek Anaya değişiklikleri maddelerinden olan seçilme yaşı ile ilgili olarak  "Siyasetin yolunu da gençlere açacağız dedik ve yeni anayasada seçilme yaşını 18'e düşürdük. Hayırlı uğurlu olsun." Dedi.
 
  Başbakanımız Binali Yıldırım’ın konuşmasının ardından Gençlik Kolları Genel Başkanımız Melih Ecertaş ile İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Taha Ayhan’ın hediye takdimleri ile hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından Başbakanımız Binali Yıldırım salondan ayrıldı.