İSTANBUL GENÇLİĞİ '21. YÜZYILDA SİYASET VE YENİ AÇILIMLAR FORUMU’NDA

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen ve 24 farklı ülkeden 72 konuşmacının konuk olduğu PNP Forum’a İstanbul AK Gençlik olarak 39 ilçe teşkilatımızla katılım sağladık.

‘İnsanlığın iyiliği için öneriler' hedefiyle düzenlenen forumda farklı konularda paneller düzenlenirken, insanlığın krizleri, siyasetin geleceği ve  felsefesi odak noktasıydı.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da konuşmacı olarak katıldığı forumda ‘21. Yüzyılın Krizleri ve Siyasetin Geleceği', ‘Siyasette Etik, Kültür ve Felsefe', '21. Yüzyılda Siyasal Kurumlar ve Yeni Yaklaşımlar’, ‘Dijital Çağda Siyaset ve Medya’, ‘Değişen Siyasi Liderlik: Yerel ve Küresel Sorunlar', ‘Yeni Güç Savaşları: Ekonomi ve Enerji Politikaları’, ‘İnsani Krizler, Kültürel Çatışmalar ve Siyasetin Cevabı', ‘Terör ve Güvenlik: Küresel Tehditler', ‘Siyasette ve Toplumda Dinin Rolü' başlıkları masaya yatırıldı.

İki gün süren programın son gününde Cumhurbaşkanımız Erdoğan, ‘İnsanlığın İyiliği için Siyaseti Yeniden Düşünmek' konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Genel Başkanımız Erdoğan, “Ülkemizi bugüne kadar nasıl kendi programlarımızla getirdiysek, nasıl 2023 hedeflerimizi adım adım hayata geçirdiysek, 2053 vizyonumuzu da kendimiz biçimlendirecek ve uygulayacağız.” ifadelerini kullandı.