PENDİK GENÇLİĞİ ÖMER HALİSDEMİR'İ UNUTMADI!

AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları teşkkilatımız “15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer HALİSDEMİR'i Kardeşi Soner HALİSDEMİR Anlatıyor" konulu konferans gerçekleştirdi.

Bayrağı, Vatanı, Milleti ve Devleti uğruna hainlere karşı gövdesini siper ederek tarihin akışını değiştiren ölümsüz kahramanımız Şehid Ömer Halisdemir'in yâd edildiği programda Şehidimizi kardeşi Soner Halisdemir gençleremize anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu, halkın demokrasisine sahip çıkması ve gerçek Türk askerinin cuntacılara "dur"demesi sonucu darbe girişiminin başarılı olamadığını ifade eden Halisdemir'in ve ;Aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin gösterdiği fedakarlık, kahramanlık bizim burada var olma sebebimizdir. 15 Temmuz darbe girişimi ülkemizin birliğini, bütünlüğünü bölmeye yönelik bir hareketti. Darbe olsaydı şimdi birliğimiz beraberliğimiz yoktu. Biz şimdi ya DEAŞ'in ya PYD' nin elindeydik. Bugün özgür bir Türk ülkesi kalmayacaktık. diye konuştu. Ağabeyinin çocukluğundan beri asker olmayı çok istediğini ve nihayetinde hayallerine kavuştuğunu

anlatan Halisdemir, çocukluk dönemlerinde zor şartlar altında büyüdüklerini belirtti. Konferansın bitiminin ardından Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir’in şehit düştüğü geceye dair bir tiyatro oyunu sergileyen Pendik Gençlik Kolları Teşkilatımız, Soner Halisdemiri duygulandırırken oyunda Ömer Halisdemiri canlandıran teşkilat mensubu üyemiz Kahraman şehidimin kardeşinin yanına giderek ona sarıldı.

Tiyatro gösterisinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi

Haberin görselleri